پیرچشمی

پیرچشمی

پیرچشمی چیست ؟
علائم آن چیست ؟
آیا می توان از وقوع آن جلوگیری کرد ؟
راه اصلاح آن چیست ؟

پیرچشمی (Presbyopia) در واقع شرایطی از بینایی است که در آن عدسی چشم به تدریج انعطاف پذیری خود را از دست می دهد و توانایی فوکوس کردن برای اشیاء نزدیک دشوار تر می شود.
پیرچشمی ممکن است به صورت ناگهانی خود را نشان بدهد اما کاهش انعطاف پذیری عدسی معمولا به تدریج و طی چند سال  اتفاق می افتد. پیر چشمی یک بیماری نیست و در واقع بخشی طبیعی از فرایند افزایش سن  بوده و قابل پیشگیری نیست.
علائم پیرچشمی معمولا در حدود 40 سالگی بروز می کنند و به تدریج با افزایش سن شدیدتر می شوند.یکی از اولین نشانه های آن تمایل به دورتر گرفتن شیء مورد توجه است .از دیگر علائم  می توان به تاری اشیاء نزدیک ؛ خستگی زودهنگام در مطالعه و کار نزدیک و سردردهای چشمی اشاره کرد.
برای اصلاح پیرچشمی اپتومتریست شما می تواند عینک های تک دید برای کار نزدیک، عینک های دو دید یا چند دید و عینک های تدریجی یا پروگرسیو را برای شما تجویز کند. در مواردی که فرد در دور نزدیک بینی ، دور بینی یا آستیگماتیسم دارد قدرت عدسی اصلاحی برای دید نزدیک تحت تاثیر عیب انکساری دور قرار میگیرد بنابراین برای استفاده از یک عینک خوب برای نزدیک معاینه چشم و بررسی میزان عیب انکساری در دور هم ضروری است .
👓👓👓👓👓👓
♦️معاینه چشم و تعیین نمره عینک توسط اپتومتریست
♦️معاینه چشم توسط متخصص چشم پزشک با وقت قبلی

⭕️مرکز بینایی سنجی و چشم پزشکی درمانگاه مرکزی مهرشهر


⭐️ما بر بینایی صححیح شما تمرکز داریم
👓 مهرشهر.بلوار ارم بین خیابان 118 و 119
شماره تماس:
33412345 -داخلی 125