آلودگی هوا

 آلودگی هوا

چه خوراکی‌هایی از شما در برابر آلودگی هوا محافظت می‌کنند؟

▪️هیچکس نمی‌تواند از آلودگی هوا فرار کند اما دست کم می‌توان با برخی ملاحظات خوراکی تاثیرات آن را بر روی سلامت بدن کاهش داد؛

1- کلم بروکلی: بر اساس مطالعات گسترده کلم بروکلی خوراکی محسوب می‌شود که قابلیت جنگیدن با مواد سمی موجود در هوای آلوده‌ای که ما تنفس می‌کنیم را داراست.

2- زنجبیل: زنجبیل یک ترکیب گیاهی طبیعی است که کمک می‌کند تا سیستم آدرنالین شما سالم بماند و توانایی بدن را برای مقاومت در برابر عوامل مختلف از جمله #آلودگی_هوا بالا می‌برد.

3- خوراکی‌های غنی از منیزیم: منیزیم مینرالی است که توانایی طبیعی دفاعی بدن را ارتقا می‌دهد و مجرای تنفسی در ریه‌ها را تسکین می‌بخشد تا نفس کشیدن راحت‌تر اتفاق بیفتد. بادام‌های معمولی و بادام هندی از جمله منابع غنی منیزیم هستند.

4- تخم کتان: اسید چرب امگا3 بدن شما را به شکل فوق‌العاده‌ای در برابر آلودگی هوا مقاوم می‌کند می‌توانید این نوع از تخمه را داخل سالاد ریخته و روزانه مصرف کنید.

5- مواد غذایی غنی از ویتامین C: ویتامین C بهترین آنتی اکسیدان برای مبارزه با اثرات مخرب آلودگی هوا محسوب می‌شود. بهترین منابع غذایی این ویتامین فلفل دلمه‌ای، مرکبات؛کیوی، کلم، گوجه فرنگی و نخود فرنگی هستند.