هفته جهانی سالمند

هفته جهانی سالمند

📌هفت اختلال رایج گفتاری در سالمندان: سالمندی شرایطی است که در آن عملکرد کلیه اندام بدن رو به کاهش است که یکی از مهمترین آنها کاهش عملکرد مغز یا مواجهه با بیماری ها و اختلالات مغزی است. هفت مشکل عمده گفتاری ناشی از افت عملکرد مغز و عضلات در دوران سالمندی شامل موارد زیر است :

چگونه هنگام راه رفتن روی برف لیز نخوریم

چگونه هنگام راه رفتن روی برف لیز نخوریم

بعد از برف شدید امروز و دیروز که چهره شهر را سفیدپوش کرد؛ فردا دوشنبه نه بهمن از طرف سازمان هواشناسی وضعیت یخبندان و دمای چند درجه زیر صفر گزارش شده است،لذا ضمن دقت و تمرکز در هنگام عبور و مرور؛توجه به نکات گفته شده در این اینفوگراف هم توصیه می شود.

روش های رویارویی با اضطراب کودکان

روش های رویارویی با اضطراب کودکان

زجرآور است که می‌بینید فرزندتان نگران موقعیت‌هایی است که به راستی ترسناک به نظر نمی‌رسند. اما نکته اینجاست: در ذهن کودک شما این موقعیت‌ها واقعا تهدیدآمیزند. و حتی وقتی تهدید خیالی است همچنان پاسخ سیستم عصبی را به صورت واقعی برمی‌انگیزد. ما به این پاسخ سیستم عصبی می‌گوییم اضطراب، آنچه به خوبی شناخته شده است. میلیون‌ها بزرگسال، و همچنین ۱ نفر از هر ۸ کودک به اضطراب دچارند. اضطراب کودکان به غیبت از مدرسه، عدم مشارکت در فعالیت‌های اجتماعی و از دست دادن خواب خوب شبانه -در اثر افکار نگران‌کننده- منجر می‌شود. بسیاری از پدرومادرها وقتی مکررا شاهد اضطراب کودکان هستند مستأصل و درمانده می‌شوند

تغذیه در سفر

تغذیه در سفر

شهریور ماه سفر است، برای داشتن سفری سالم و به‌دور از بیماری­ها، نکاتی را به شما به اشتراک می گذاریم

واکنش مناسب درباره تمایل کودکان به خوراکی های ناسالم در نوروز چیست؟

واکنش مناسب درباره تمایل کودکان به خوراکی های ناسالم در نوروز چیست؟

مهمانی‌ها و دید و بازدیدهای نوروزی، اغلب بهترین موقعیت برای دسترسی بچه‌ها به خوراکی‌های متنوعی است که در روزهای معمولی اجازه خوردن آن‌ها را ندارند. ممکن است آن قدر بخورند که گرفتار دل‌درد و سوءهاضمه بشوند، بیش از حد مجاز قند و مواد غیرمغذی دریافت کنند و همین باعث بی‌میلی‌شان به وعده‌های غذایی شود. همه این‌ها باعث نگرانی والدین و بزرگترها است و اغلب به تهدید و توبیخ خصوصی یا در حضور دیگران منجر می‌شود، یا در بهترین حالت به غر زدن و گوشزدهای تکرارشونده‌ای که معمولاً نتیجه‌ای هم ندارند. واکنش مناسب در این شرایط چیست؟ باید پرخوری را در مهمانی‌ها و تعطیلات نادیده گرفت؟ باید کل مهمانی پی بچه‌ها باشیم و حواس آن‌ها را به چیزهای دیگر پرت کنیم؟ به توبیخ و تهدید و گوشزد ادامه دهیم مگر کارساز شود؟